MUDr. Ferdinand Polák, Ph.D., MBA

Lékař a expert v oblasti řízení a organizace zdravotnictví

23. 8. 2017

Návštěva paní primátorky v Klánovicích

20934906_1896686130650426_5995297510529805698_o.jpg

Primátorka hlavního města Adriana Krnáčová navštívila Klánovice. A to v rámci plánovaných cest po pražských MČ. Její první kroky vedly na radnici, kde jí přivítal starosta Klánovic Ferdinand Polák.

"Primárním cílem bylo ukázat paní primátorce naší MČ. Seznámit jí se specifiky té MČ, protože jsme okrajová MČ. Samozřejmě pobavit se také o nějakých probíhajících a budoucích investicích," řekl Ferdinand Polák, starosta MČ Praha - Klánovice.

A právě protože jsou Klánovice okrajovou MČ, největším problémem jsou přeplněné ulice v místě vlakové zastávky.

"Nejspíše se kloním k tomu, abychom našli nějakou možnost, abychom odlehčili Klánovicím," řekla Adriana Krnáčová, primátorka hl.m.Prahy.

"Skutečně jsou naše ulice přeplněné auty, které nejsou klánovických občanů," řekl Ferdinand Polák.

Primátorka se starostou hovořila také o plánované výstavbě budovy složek IZS. Současný hasičský sbor se totiž nyní nachází uprostřed MČ, přímo naproti mateřské škole.

"Právě jsme se dohadovali, jakým způsobem budeme financovat tuto výstavbu, jelikož tady naproti té školce je právě hasičská výjezdová stanice. Je to tedy velice nepraktické, protože jsou to úzké ulice a bylo by lepší, kdyby hasiči měli možnost lépe zasahovat tím, že se nemusí proplétat," řekla Adriana Krnáčová.

Pomoc od hlavního města potřebují Klánovice i při řešení technického stavu místních komunikací. Ten je totiž nevyhovující.

"Také bude potřeba trochu finanční injekce na to, abychom zlepšili stav těch komunikací. Takže to nás čeká v příštím roce. Domluvili jsme se, že pomůžeme Klánovicím v některých projektech," řekla Adriana Krnáčová.

Pan starosta provedl paní primátorku po celých Klánovicích. Seznámil jí, mimo jiné, i s místním fotbalovým hřištěm. Historie fotbalového klubu tu totiž sahá až do roku 1909. 


Odkaz na reportáž z návštěvy:

http://prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/ostatni/clanek/5315/primatorka-navstivila-klanovice